Централна избирателна комисия
брой: 30, от дата 13.4.2021 г.   Официален раздел / МИНИСТЕРСТВА И ДРУГИ ВЕДОМСТВАстр.149


Решение № 2438-НС от 9 април 2021 г. относно обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и петото Народно събрание

 

РЕШЕНИЕ № 2438-НС от 9 април 2021 г.
относно обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и петото Народно събрание
На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 299, ал. 1, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 2428-НС от 8 април 2021 г., решения № 2416-НС, № 2417-НС, № 2418-НС, № 2419-НС, № 2420-НС, № 2421-НС, № 2422-НС и № 2423-НС от 8 април 2021 г., решения № 2429-НС, № 2430-НС и № 2431-НС от 9 април 2021 г. и Решение № 2437-НС от 9 април 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия
РЕШИ:
1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и петото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:

Първи изборен район – Благоевградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Георгиев Михайлов
 
39.94
2
105
Богдан Емилов Боцев
 
11.65
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Халил Реджепов Летифов
 
57.28
2
102
Йордан Кирилов Цонев
 
07.34
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Петров Атанасов
 
45.05
ГЕРБ-СДС
1
122
Стефан Апостолов Апостолов
 
17.71
2
101
Росен Димитров Желязков
 
17.23
3
105
Александър Иванов Мацурев
 
12.10
4
103
Георги Запрев Динев
 
09.48
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Илко Стоянов Стоянов
 
64.64
2
102
Георги Захаринин Попов
 
-

 

Втори изборен район – Бургаски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Петър Георгиев Кънев
 
64.07
2
103
Тодор Байчев Байчев
 
07.81
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Севим Исмаил Али
 
86.34
2
102
Ешереф Кязим Ешереф
 
-
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Ивайло Николаев Мирчев
 
64.34
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Живко Иванов Табаков
 
69.99
2
102
Драгомир Георгиев Ошавков
 
-
ГЕРБ-СДС
1
101
Любен Любенов Дилов
 
51.70
2
102
Ивелина Веселинова Василева
 
-
3
103
Деница Пламенова Николова
 
-
4
104
Димитър Бойчев Петров
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Ивайло Ванев Вълчев
 
85.48
2
102
Димитър Стоянов Гърдев
 
-
3
103
Александър Стайков Марков
 
-

 

Трети изборен район – Варненски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Борислав Гуцанов Гуцанов
 
66.36
2
102
Филчо Кръстев Филев
 
-
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Ерджан Себайтин Ебатин
 
72.21
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Стоян Александров Михалев
 
57.63
2
103
Стела Димитрова Николова
 
23.90
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Татяна Дончева Тотева
 
85.10
ГЕРБ-СДС
1
101
Костадин Георгиев Ангелов
 
53.34
2
125
Славена Димитрова Точева
 
11.96
3
102
Страцимир Илков Павлов
 
-
4
103
Таня Тодорова Петрова
 
-
5
104
Красен Кирилов Кралев
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Станислав Тодоров Трифонов
 
91.76
2
102
Любомир Антонов Каримански
 
-
3
103
Бойко Петров Кафеджиев
 
-
4
104
Ивайло Красимиров Кожухаров
 
-

 
 
Четвърти изборен район – Великотърновски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Явор Руменов Божанков
 
53.20
2
102
Весела Николаева Лечева
 
18.02
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Мастън Османов Мастънов
 
73.47
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Калоян Милков Янков
 
61.14
ГЕРБ-СДС
1
101
Костадин Георгиев Ангелов
 
51.24
2
103
Димитър Стойков Николов
 
13.76
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Андрей Иванов Чорбанов
 
77.15
2
102
Момчил Кунчев Иванов
 
-
 

 

 

Пети изборен район – Видински
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Филип Стефанов Попов
 
63.42
ГЕРБ-СДС
1
101
Росица Любенова Кирова
 
67.72
2
102
Александър Филчев Матеев
 
13.00
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Иво Георгиев Атанасов
 
79.40

 

Шести изборен район – Врачански
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Анастас Маринов Попдимитров
 
60.12
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Йордан Кирилов Цонев
 
38.02
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Андрей Христов Вълчев
 
74.87
ГЕРБ-СДС
1
101
Петя Цветанова Аврамова
 
38.02
2
102
Красен Георгиев Кръстев
 
25.86
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Георги Станчев Георгиев
 
78.07

 

Седми изборен район – Габровски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Крум Георгиев Дончев
 
66.81
ГЕРБ-СДС
1
101
Томислав Пейков Дончев
 
72.34
2
102
Невена Евстатиева Минева
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Любомир Антонов Каримански
 
83.99

 

Осми изборен район – Добрички
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Мая Йорданова Димитрова
 
63.87
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Хасан Ахмед Адемов
 
86.04
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Албена Симеонова Върбанова
 
59.33
ГЕРБ-СДС
1
101
Деница Евгениева Сачева
 
57.44
2
102
Красимир Христов Николов
 
11.23
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Дилян Господинов Господинов
 
75.31

 

Девети изборен район – Кърджалийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Мустафа Сали Карадайъ
 
96.55
2
104
Мукаддес Юсуф Налбант
 
-
3
105
Байрам Юзкан Байрам
 
-
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Максим Колев Генчев
 
81.11
ГЕРБ-СДС
1
101
Цвета Вълчева Караянчева
 
82.99

 

Десети изборен район – Кюстендилски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Румен Николов Георгиев
 
48.52
ГЕРБ-СДС
1
101
Христо Богомилов Терзийски
 
49.90
2
103
Михаела Ясенова Крумова
 
16.45
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Виктория Димитрова Василева
 
71.59

 

Единадесети изборен район – Ловешки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Ирена Тодорова Анастасова
 
54.10
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Рушен Мехмед Риза
 
71.20
ГЕРБ-СДС
1
101
Николай Нанков Нанков
 
62.16
2
104
Иван Николов Миховски
 
10.12
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Станислав Светозаров Балабанов
 
85.03

 

Дванадесети изборен район – Монтана
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Атанас Петров Костадинов
 
62.31
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Димитър Иванов Аврамов
 
50.76
ГЕРБ-СДС
1
101
Ирена Методиева Димова
 
53.77
2
102
Илия Димитров Лазаров
 
14.74
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Пламен Николаев Абровски
 
85.39

 

Тринадесети изборен район – Пазарджишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Пламен Иванов Милев
 
43.19
2
102
Петя Николаева Цанкова
 
12.20
Движение за права и свободи – ДПС
1
102
Юмер Мустафа Хамза
 
-
2
103
Сергей Манушов Кичиков
 
-
ГЕРБ-СДС
1
101
Екатерина Спасова Гечева-Захариева
 
30.99
2
104
Димитър Иванов Гечев
 
16.07
3
105
Стефан Неделчев Мирев
 
12.54
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Станислав Светозаров Балабанов
 
80.04
2
102
Тодор Василев Василев
 
-

 

Четиринадесети изборен район – Пернишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Стоян Михайлов Мирчев
 
60.18
ГЕРБ-СДС
1
101
Кирил Миланов Ананиев
 
38.08
2
102
Десислава Христова Ахладова-Атанасова
 
19.81
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Галя Маринова Бърдарска
 
79.60

 

Петнадесети изборен район – Плевенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Румен Василев Гечев
 
60.71
2
103
Илиян Славейков Йончев
 
12.01
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Велислава Иванова Кръстева
 
67.81
ГЕРБ-СДС
1
101
Григор Ангелов Горчев
 
43.64
2
116
Александър Богданов Николов
 
15.92
3
103
Пламен Тачев Петров
 
10.83
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Радостин Петев Василев
 
82.67
2
102
Александър Атанасов Александров
 
-
3
103
Юлия Георгиева Чортленева
 
-

 

Шестнадесети изборен район – Пловдив
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Корнелия Петрова Нинова
 
74.05
2
102
Иво Ангелов Христов
 
08.58
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Христо Любомиров Иванов
 
70.60
2
102
Манол Костадинов Пейков
 
09.78
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Николай Димитров Хаджигенов
 
78.02
ГЕРБ-СДС
1
102
Иван Борисов Тотев
 
-
2
103
Вежди Летиф Рашидов
 
-
3
104
Радомир Петров Чолаков
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Тошко Йорданов Хаджитодоров
 
86.66
2
102
Антоанета Андонова Стефанова
 
-
3
103
Теодора Маргаритова Пенева
 
-

 

Седемнадесети изборен район – Пловдивски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Манол Трифонов Генов
 
49.97
2
102
Веска Маринова Ненчева
 
11.41
3
111
Енко Георгиев Найденов
 
11.05
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Рамадан Байрам Аталай
 
86.80
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Велизар Матеев Шаламанов
 
72.95
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Румен Маринов Йончев
 
64.14
ГЕРБ-СДС
1
101
Дани Стефанова Каназирева
 
62.14
2
104
Младен Николов Шишков
 
09.93
3
102
Данка Евстатиева Зидарова-Люртова
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Тошко Йорданов Хаджитодоров
 
84.25
2
102
Танер Кадир Тюркоглу
 
-

 

Осемнадесети изборен район – Разградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Ахмед Реджебов Ахмедов
 
89.00
2
102
Ихсан Халил Хаккъ
 
-
ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Вълчева Атанасова
 
47.43
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Драгомир Стефанов Петров
 
88.48

 

Деветнадесети изборен район – Русенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Крум Костадинов Зарков
 
68.37
2
102
Пламен Христомиров Рашев
 
-
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Бюрхан Илиязов Абазов
 
75.60
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Митко Христов Кунчев
 
78.82
ГЕРБ-СДС
1
101
Красен Кирилов Кралев
 
66.23
2
102
Пламен Дулчев Нунев
 
09.09
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Светлин Костов Стоянов
 
85.96
2
102
Васил Йорданов Георгиев
 
-

 

Двадесети изборен район – Силистренски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Вяра Емилова Йорданова
 
86.38
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Джевдет Ибрям Чакъров
 
90.93
ГЕРБ-СДС
1
101
Тодор Стаматов Тодоров
 
85.42
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Драгомир Стефанов Петров
 
87.37

 

Двадесет и първи изборен район – Сливенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Атанас Зафиров Зафиров
 
54.97
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Хатидже Мехмедова Георгиева
 
88.29
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Димитър Петров Сяров
 
62.35
ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Жекова Танева
 
54.93
2
102
Мария Щерева Белова
 
16.04
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Владимир Стоянов Русев
 
84.01

 

Двадесет и втори изборен район – Смолянски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Александър Тихомиров Симов
 
66.95
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Хайри Реджебов Садъков
 
84.85
ГЕРБ-СДС
1
101
Даниела Анастасова Дариткова-Проданова
 
52.54
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Александър Николов Вълчев
 
80.60

 

Двадесет и трети изборен район – София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Христо Танчев Проданов
 
82.56
2
102
Благовест Кирилов Кирилов
 
-
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Петров Атанасов
 
56.69
2
102
Антоанета Димитрова Цонева
 
-
3
103
Петър Ясенов Маринов
 
-
4
104
Надежда Георгиева Йорданова
 
-
5
105
Георги Йорданов Ганев
 
-
6
106
Иван Георгиев Велов
 
-
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Мая Божидарова Манолова-Найденова
 
87.54
ГЕРБ-СДС
1
101
Румен Димитров Христов
 
82.27
2
102
Александър Руменов Ненков
 
-
3
103
Димитър Борисов Главчев
 
-
4
104
Милена Цветанова Дамянова
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Андрей Иванов Чорбанов
 
86.56
2
102
Ива Митева Йорданова-Рупчева
 
-
3
103
Андрей Николаев Михайлов
 
-

 

Двадесет и четвърти изборен район – София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Страхилов Свиленски
 
75.39
2
107
Борис Цветков Цветков
 
07.54
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Владислав Панчев Панев
 
56.21
2
103
Ивайло Николаев Мирчев
 
10.81
3
105
Мартин Димитров Димитров
 
10.05
4
102
Цецка Георгиева Бачкова
 
-
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Арман Агоп Бабикян
 
85.15
ГЕРБ-СДС
1
101
Росен Димитров Желязков
 
81.35
2
102
Тома Любомиров Биков
 
-
3
103
Евгения Бисерова Алексиева
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Мика Михайлова Зайкова
 
83.77
2
102
Николай Стефанов Радулов
 
-

 

Двадесет и пети изборен район – София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Корнелия Петрова Нинова
 
79.66
2
102
Иван Йорданов Димитров
 
-
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Христо Любомиров Иванов
 
72.18
2
103
Александър Димитров Симидчиев
 
09.51
3
102
Борислав Димитров Сандов
 
-
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Николай Димитров Хаджигенов
 
81.24
2
102
Валентина Василева Василева-Филаделфевс
 
-
ГЕРБ-СДС
1
102
Даниел Павлов Митов
 
-
2
103
Анна Василева Александрова
 
-
3
104
Лъчезар Богомилов Иванов
 
-
4
105
Христо Георгиев Гаджев
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Филип Маринов Станев
 
86.90
2
102
Пламен Иванов Данаилов
 
-
3
103
Пламен Николаев Николов
 
-

 

Двадесет и шести изборен район – Софийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Ивайлов Ченчев
 
60.64
Движение за права и свободи – ДПС
1
102
Цветан Иванов Енчев
 
-
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Александър Димитров Симидчиев
 
80.72
ГЕРБ-СДС
1
101
Младен Найденов Маринов
 
42.05
2
105
Валентин Мирчов Милушев
 
11.41
3
102
Николина Панайотова Ангелкова
 
10.65
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Виктория Димитрова Василева
 
76.07
2
102
Георги Станчев Георгиев
 
-

 

Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Янчев Гьоков
 
64.87
2
102
Драгомир Велков Стойнев
 
12.84
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Халил Реджепов Летифов
 
69.93
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Владиславов Славов
 
68.63
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Мая Божидарова Манолова-Найденова
 
66.52
ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Георгиев Вълчев
 
65.55
2
102
Маноил Минчев Манев
 
-
3
103
Илиана Петкова Жекова
 
-
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Станислав Тодоров Трифонов
 
89.59
2
102
Тихомир Гочев Тенев
 
-
3
103
Живка Михалева Железова
 
-

 

Двадесет и осми изборен район – Търговищки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Кольо Йорданов Милев
 
78.42
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Джейхан Хасанов Ибрямов
 
91.91
2
102
Имрен Исметова Мехмедова
 
-
ГЕРБ-СДС
1
101
Теменужка Петрова Петкова
 
60.64

 

Двадесет и девети изборен район – Хасковски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Велизар Пенков Енчев
 
61.83
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Сезгин Юсеин Мехмед
 
84.00
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Катя Максимова Панева
 
53.78
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Минко Велчев Ангелов
 
72.92
ГЕРБ-СДС
1
102
Георги Тенев Станков
 
33.57
2
101
Делян Александров Добрев
 
24.42
3
105
Сашо Тодоров Савов
 
09.40
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Филип Маринов Станев
 
84.43

 

Тридесети изборен район – Шуменски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Валентинов Иванов
 
64.71
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Мустафа Сали Карадайъ
 
91.32
2
103
Хамид Бари Хамид
 
-
ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Георгиев Вълчев
 
47.96
2
102
Илтер Бейзатов Садъков
 
34.46
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Йордан Свеженов Стоянов
 
82.48

 

Тридесет и първи изборен район – Ямболски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания (преференции)
БСП за БЪЛГАРИЯ
1
101
Кристиан Иванов Вигенин
 
53.91
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Станчо Димитров Ставрев
 
81.14
ГЕРБ-СДС
1
101
Димитър Руменов Рунков
 
79.77
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Ивайло Ванев Вълчев
 
91.91

2. Обявява кандидати, избрани в два изборни района:
Партия/коалиция
Име, презиме и фамилия
ЕГН
Изборни райони
БСП за БЪЛГАРИЯ
Корнелия Петрова Нинова
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив
Двадесет и пети изборен район – София
Движение за права и свободи – ДПС
Йордан Кирилов Цонев
 
Първи изборен район – Благоевградски
Шести изборен район – Врачански
Движение за права и свободи – ДПС
Мустафа Сали Карадайъ
 
Девети изборен район – Кърджалийски
Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПС
Халил Реджепов Летифов
 
Първи изборен район – Благоевградски
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Александър Димитров Симидчиев
 
Двадесет и пети изборен район – София
Двадесет и шести изборен район – Софийски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Атанас Петров Атанасов
 
Първи изборен район – Благоевградски
Двадесет и трети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Христо Любомиров Иванов
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив
Двадесет и пети изборен район – София
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
Николай Димитров Хаджигенов
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив
Двадесет и пети изборен район – София
ГЕРБ-СДС
Костадин Георгиев Ангелов
 
Трети изборен район – Варненски
Четвърти изборен район – Великотърновски
ГЕРБ-СДС
Красен Кирилов Кралев
 
Трети изборен район – Варненски
Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДС
Красимир Георгиев Вълчев
 
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
Тридесети изборен район – Шуменски
ГЕРБ-СДС
Росен Димитров Желязков
 
Първи изборен район – Благоевградски
Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Андрей Иванов Чорбанов
 
Четвърти изборен район – Великотърновски
Двадесет и трети изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Виктория Димитрова Василева
 
Десети изборен район – Кюстендилски
Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Георги Станчев Георгиев
 
Шести изборен район – Врачански
Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Драгомир Стефанов Петров
 
Осемнадесети изборен район – Разградски
Двадесети изборен район – Силистренски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Ивайло Ванев Вълчев
 
Втори изборен район – Бургаски
Тридесет и първи изборен район – Ямболски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Любомир Антонов Каримански
 
Трети изборен район – Варненски
Седми изборен район – Габровски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Станислав Светозаров Балабанов
 
Единадесети изборен район – Ловешки
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Станислав Тодоров Трифонов
 
Трети изборен район – Варненски
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Тошко Йорданов Хаджитодоров
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив
Седемнадесети изборен район – Пловдивски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Филип Маринов Станев
 
Двадесет и пети изборен район – София
Двадесет и девети изборен район – Хасковски
3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.
4. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.
5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.
Решението да се обнародва незабавно в „Държавен вестник“.
Председател: Александър Андреев
Секретар: Севинч Солакова
Зам.-председатели:
Кристина Стефанова
Силва Дюкенджиева
 
                                                                          Членове:
Бойчо Арнаудов
Катя Иванова
Георги Баханов
Мария Бойкинова
Димитър Димитров
Мирослав Джеров
Емил Войнов
Николай Николов
Ерхан Чаушев
Паскал Бояджийски
Ивайло Ивков
Силвия Стойчева
Йорданка Ганчева
Таня Цанева
 
Цветанка Георгиева

2283