Централна избирателна комисия
брой: 60, от дата 20.7.2021 г.   Официален раздел / МИНИСТЕРСТВА И ДРУГИ ВЕДОМСТВАстр.48


Решение № 474-НС от 15 юли 2021 г. относно обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание

 

ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
РЕШЕНИЕ № 474-НС от 15 юли 2021 г.
относно обявяване на избраните народни представители в Четиридесет и шестото
Народно събрание
На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл.300, ал. 2, чл. 299, ал. 1, чл. 247, т. 4 и 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 471-НС от 14 юли 2021 г., решения № 467-НС, № 468-НС, № 469-НС и № 470-НС от 14 юли 2021 г. и Решение № 473-НС от 15 юли 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия
РЕШИ:
1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:

Първи изборен район – Благоевградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Георгиев Михайлов
 
43.16
ГЕРБ-СДС
1
101
Росен Димитров Желязков
 
31.76
2
122
Стефан Апостолов Апостолов
 
19.57
3
103
Георги Запрев Динев
 
11.62
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Халил Реджепов Летифов
 
79.21
2
102
Йордан Кирилов Цонев
 
 –
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Мая Божидарова МаноловаНайденова
 
43.65
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
102
Георги Захаринин Попов
 
 –
2
103
Христо Валериев Гушков
 
 –
3
104
Анита Петрова Коцелова
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Иван Йорданов Димитров
 
58.19
Втори изборен район – Бургаски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Петър Георгиев Кънев
 
60.29
2
103
Тодор Байчев Байчев
 
08.99
ГЕРБ-СДС
1
101
Любен Любенов Дилов
 
63.74
2
102
Жечо Дончев Станков
 
10.12
3
103
Деница Пламенова Николова
 
 –
4
104
Галя Стоянова Желязкова
 
 –
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Севим Исмаил Али
 
91.48
2
102
Ешереф Кязим Ешереф
 
 –
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Живко Иванов Табаков
 
66.70
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Ивайло Ванев Вълчев
 
85.18
2
102
Християна Анастасова Тодорова
 
 –
3
103
Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Ивайло Николаев Мирчев
 
62.39
2
102
Димитър Георгиев Найденов
 
15.46
Трети изборен район – Варненски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Корнелия Петрова Нинова
 
64.85
2
102
Борислав Гуцанов Гуцанов
 
08.67
ГЕРБ-СДС
1
101
Костадин Георгиев Ангелов
 
64.45
2
102
Юлиян Белчев Станев
 
 –
3
103
Красен Кирилов Кралев
 
 –
4
104
Павел Алексеев Христов
 
 –
5
105
Лидия Велик Маринова
 
 –
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Ерджан Себайтин Ебатин
 
76.52
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Татяна Дончева Тотева
 
76.61
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Филип Маринов Станев
 
82.65
2
102
Ивайло Христов Христов
 
 –
3
103
Ивайло Красимиров Кожухаров
 
 –
4
104
Александър Благовестов Тодоров
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Стоян Александров Михалев
 
54.51
2
103
Стела Димитрова Николова
 
25.51
Четвърти изборен район – Великотърновски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Явор Руменов Божанков
 
70.12
2
106
Румен Стефанов Павлов
 
08.90
ГЕРБ-СДС
1
101
Костадин Георгиев Ангелов
 
59.78
2
103
Димитър Стойков Николов
 
09.36
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Андрей Иванов Чорбанов
 
79.57
2
102
Момчил Кунчев Иванов
 
 
3
103
Христо Михайлов Дочев
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Калоян Милков Янков
 
62.30
Пети изборен район – Видински
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Филип Стефанов Попов
 
79.54
ГЕРБ-СДС
1
101
Росица Любенова Кирова
 
79.22
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Станислав Димитров Анастасов
 
69.19
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Иво Георгиев Атанасов
 
83.71
Шести изборен район – Врачански
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Александър Тихомиров Симов
 
72.52
ГЕРБ-СДС
1
101
Петя Цветанова Аврамова
 
51.35
2
102
Красен Георгиев Кръстев
 
22.77
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Цветан Иванов Енчев
 
49.73
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Георги Станчев Георгиев
 
77.72
2
102
Иван Василев Хиновски
 
 –
Седми изборен район – Габровски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Крум Георгиев Дончев
 
75.64
ГЕРБ-СДС
1
101
Томислав Пейков Дончев
 
88.75
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Деляна Валериева Пешева
 
86.21
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Ивелин Стоянов Стоянов
 
82.83
Осми изборен район – Добрички
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Димитър Иванов Данчев
 
62.63
ГЕРБ-СДС
1
101
Деница Евгениева Сачева
 
78.27
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Хасан Ахмед Адемов
 
85.76
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Дилян Господинов Господинов
 
79.78
2
102
Ивайло Христов Христов
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Албена Симеонова Върбанова
 
60.94
Девети изборен район – Кърджалийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Мустафа Сали Карадайъ
 
97.98
2
102
Мукаддес Юсуф Налбант
 
 –
3
103
Байрам Юзкан Байрам
 
 –
4
104
Адлен Шукри Шевкед
 
 –
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Васил Йорданов Георгиев
 
80.95
Десети изборен район – Кюстендилски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Бойко Любомиров Клечков
 
65.61
ГЕРБ-СДС
1
101
Христо Богомилов Терзийски
 
55.02
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Галина Иванова ТаваличкаГеоргиева
 
71.47
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Виктория Димитрова Василева
 
80.98
Единадесети изборен район – Ловешки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Ирена Тодорова Анастасова
 
59.97
ГЕРБ-СДС
1
101
Николай Нанков Нанков
 
65.71
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Любомир Антонов Каримански
 
82.36
2
102
Катерина Георгиева Ряхова
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Свилен Цонев Андреев
 
82.09
Дванадесети изборен район – Монтана
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Атанас Петров Костадинов
 
65.86
ГЕРБ-СДС
1
101
Ирена Методиева Димова
 
64.70
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Димитър Иванов Аврамов
 
61.92
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Пламен Николаев Абровски
 
82.73
2
102
Силви Кирилов Петров
 
 –
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
№ по ред
№ в
листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Драгомир Велков Стойнев
 
56.26
2
102
Петя Николаева Цанкова
 
12.68
ГЕРБ-СДС
1
101
Екатерина Спасова ГечеваЗахариева
 
51.03
2
104
Стефан Неделчев Мирев
 
19.81
3
103
Димитър Иванов Гечев
 
12.26
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Йордан Кирилов Цонев
 
85.49
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Станислав Светозаров Балабанов
 
80.88
2
102
Любомир Антонов Каримански
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Антоанета Димитрова Цонева
 
72.41
Четиринадесети изборен район – Пернишки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Стоян Михайлов Мирчев
 
65.93
ГЕРБ-СДС
1
101
Кирил Миланов Ананиев
 
59.27
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Станислав Светозаров Балабанов
 
82.25
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Зорница Велинова Стратиева
 
75.83
Петнадесети изборен район – Плевенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Румен Василев Гечев
 
59.63
2
108
Стефан Иванов Бурджев
 
14.92
ГЕРБ-СДС
1
104
Валери Пламенов Лачовски
 
12.26
2
103
Александър Богданов Николов
 
09.28
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Юлиян Милчев Ненчев
 
62.51
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Радостин Петев Василев
 
83.67
2
102
Александър Атанасов Александров
 
 –
3
103
Александър Велиславов Тодоров
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Найден Маринов Зеленогорски
 
54.89
Шестнадесети изборен район – Пловдив
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иво Ангелов Христов
 
81.96
ГЕРБ-СДС
1
102
Иван Борисов Тотев
 
 –
2
103
Радомир Петров Чолаков
 
 –
3
104
Пенчо Малинов Малинов
 
 –
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Танер Мехмед Али
 
92.32
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Николай Димитров Хаджигенов
 
75.47
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Тошко Йорданов Хаджитодоров
 
87.32
2
102
Димитър Стоянов Гърдев
 
 –
3
103
Антоанета Андонова Стефанова
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Христо Любомиров Иванов
 
68.24
2
103
Ивайло Пеев Старибратов
 
09.49
Седемнадесети изборен район – Пловдивски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Манол Трифонов Генов
 
52.87
2
104
Веска Маринова Ненчева
 
15.82
ГЕРБ-СДС
1
101
Дани Стефанова Каназирева
 
64.17
2
105
Димитър Йорданов Янев
 
10.01
3
102
Младен Николов Шишков
 
08.73
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Рамадан Байрам Аталай
 
92.42
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Румен Маринов Йончев
 
56.49
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Тошко Йорданов Хаджитодоров
 
84.65
2
102
Танер Кадир Тюркоглу
 
 –
3
103
Лъчезар Иванов Бакърджиев
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Велизар Матеев Шаламанов
 
72.54
Осемнадесети изборен район – Разградски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Вълчева Атанасова
 
55.94
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Ахмед Реджебов Ахмедов
 
94.22
2
102
Ихсан Халил Хаккъ
 
 –
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Ива Митева Йорданова-Рупчева
 
89.34
Деветнадесети изборен район – Русенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Крум Костадинов Зарков
 
77.59
ГЕРБ-СДС
1
101
Красен Кирилов Кралев
 
66.11
2
102
Десислава Вълчева Атанасова
 
10.01
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Бюрхан Илиязов Абазов
 
88.53
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Светлин Костов Стоянов
 
84.53
2
102
Васил Йорданов Георгиев
 
 –
3
103
Билян Боримиров Кършовски
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Стефан Любомиров Тафров
 
78.42
Двадесети изборен район – Силистренски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
ГЕРБ-СДС
1
101
Тодор Стаматов Тодоров
 
84.01
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Джевдет Ибрям Чакъров
 
95.91
2
102
Гюнер Нихат Ахмед
 
 –
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Ивайло Ванев Вълчев
 
83.35
Двадесет и първи изборен район – Сливенски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Атанас Зафиров Зафиров
 
56.43
ГЕРБ-СДС
1
101
Десислава Жекова Танева
 
68.67
2
112
Чавдар Борисов Божурски
 
10.40
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Владимир Стоянов Русев
 
85.52
2
102
Иван Руменов Клисурски
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Димитър Петров Сяров
 
61.08
Двадесет и втори изборен район – Смолянски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Петя Димчева Михалевска
 
77.58
ГЕРБ-СДС
1
101
Даниела Анастасова Дариткова-Проданова
 
60.70
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Хайри Реджебов Садъков
 
86.61
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Мика Михайлова Зайкова
 
80.65
Двадесет и трети изборен район – София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Христо Танчев Проданов
 
83.10
2
102
Благовест Кирилов Кирилов
 
 –
ГЕРБ-СДС
1
101
Румен Димитров Христов
 
83.10
2
102
Александър Руменов Ненков
 
 –
3
103
Димитър Борисов Главчев
 
 –
4
104
Александър Койчев Иванов
 
 –
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Мая Божидарова МаноловаНайденова
 
86.06
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Николай Стефанов Радулов
 
83.54
2
102
Александър Стайков Марков
 
 –
3
103
Пламен Иванов Данаилов
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Петров Атанасов
 
53.46
2
110
Елисавета Димитрова Белобрадова
 
12.04
3
102
Антоанета Димитрова Цонева
 
 –
4
103
Петър Ясенов Маринов
 
 –
5
104
Надежда Георгиева Йорданова
 
 –
6
105
Георги Йорданов Ганев
 
 –
Двадесет и четвърти изборен район – София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Страхилов Свиленски
 
74.73
ГЕРБ-СДС
1
101
Даниел Павлов Митов
 
82.14
2
102
Тома Любомиров Биков
 
 –
3
103
Евгения Бисерова Алексиева
 
 –
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Арман Агоп Бабикян
 
86.06
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Ива Митева Йорданова-Рупчева
 
84.57
2
102
Андрей Иванов Чорбанов
 
 –
3
103
Иван Стойнов Кючуков
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Владислав Панчев Панев
 
57.58
2
104
Мартин Димитров Димитров
 
10.75
3
105
Таня Койчева Андреева
 
08.87
4
102
Цецка Георгиева Бачкова
 
 –
Двадесет и пети изборен район – София
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Корнелия Петрова Нинова
 
81.89
2
102
Минчо Христов Куминев
 
 –
ГЕРБ-СДС
1
102
Христо Георгиев Гаджев
 
 –
2
103
Анна Василева Александрова
 
 –
3
104
Лъчезар Богомилов Иванов
 
 –
4
105
Петър Николаев Николов
 
 –
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Николай Димитров Хаджигенов
 
79.70
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Филип Маринов Станев
 
87.29
2
102
Александър Викторов Рашев
 
 –
3
103
Андрей Николаев Михайлов
 
 –
4
104
Росен Кирилов Димов
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Христо Любомиров Иванов
 
65.02
2
103
Александър Димитров Симидчиев
 
08.57
3
102
Борислав Димитров Сандов
 
 –
Двадесет и шести изборен район – Софийски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Ивайлов Ченчев
 
62.92
ГЕРБ-СДС
1
101
Младен Найденов Маринов
 
64.83
2
105
Валентин Мирчов Милушев
 
09.49
3
102
Николина Панайотова Ангелкова
 
 –
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Данаил Валериев Георгиев
 
65.87
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Виктория Димитрова Василева
 
80.62
2
102
Георги Станчев Георгиев
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Александър Димитров Симидчиев
 
75.83
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
 (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Георги Стоянов Кадиев
 
69.08
2
102
Георги Янчев Гьоков
 
10.90
ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Георгиев Вълчев
 
69.76
2
102
Маноил Минчев Манев
 
 –
3
103
Илиана Петкова Жекова
 
 –
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Халил Реджепов Летифов
 
75.36
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Светослав Бончев Колев
 
68.24
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Тихомир Гочев Тенев
 
83.69
2
102
Иван Стойнов Кючуков
 
 –
3
103
Павела Василева Митова
 
 –
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Атанас Владиславов Славов
 
69.66
Двадесет и осми изборен район – Търговищки
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
ГЕРБ-СДС
1
101
Теменужка Петрова Петкова
 
68.09
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Джейхан Хасанов Ибрямов
 
92.90
2
102
Имрен Исметова Мехмедова
 
 –
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Радослав Николов Бойчев
 
84.97
Двадесет и девети изборен район – Хасковски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Владимир Маринов Маринов
 
70.96
ГЕРБ-СДС
1
101
Делян Александров Добрев
 
48.62
2
102
Георги Тенев Станков
 
16.33
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Сезгин Юсеин Мехмед
 
89.53
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1
101
Меглена Хари Гунчева
 
72.08
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Силви Кирилов Петров
 
78.32
2
102
Мика Михайлова Зайкова
 
09.62
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Катя Максимова Панева
 
64.66
Тридесети изборен район – Шуменски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Иван Валентинов Иванов
 
77.07
ГЕРБ-СДС
1
101
Красимир Георгиев Вълчев
 
59.58
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Мустафа Сали Карадайъ
 
95.25
2
102
Хамид Бари Хамид
 
 –
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Пламен Николаев Николов
 
81.91
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1
101
Николай Емилов Христов
 
62.70
Тридесет и първи изборен район – Ямболски
№ по ред
№ в листата
Име, презиме и фамилия
ЕГН
% предпочитания
(преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1
101
Кристиан Иванов Вигенин
 
64.47
ГЕРБ-СДС
1
101
Димитър Ангелов Иванов
 
77.48
Движение за права и свободи – ДПС
1
101
Петър Пандушев Чобанов
 
85.53
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1
101
Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова
 
84.99

2. Обявява кандидатите, избрани в два изборни района:

Партия/Коалиция
Име, презиме и фамилия
ЕГН
Изборни райони
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
Корнелия Петрова
Нинова
 
Трети изборен район – Варненски
Двадесет и пети изборен район – София
ГЕРБ-СДС
Десислава Вълчева
Атанасова
 
Осемнадесети изборен район – Разградски
Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДС
Костадин Георгиев
Ангелов
 
Трети изборен район – Варненски
Четвърти изборен район – Великотърновски
ГЕРБ-СДС
Красен Кирилов Кралев
 
Трети изборен район – Варненски
Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДС
Красимир Георгиев Вълчев
 
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПС
Йордан Кирилов Цонев
 
Първи изборен район – Благоевградски
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
Движение за права и свободи – ДПС
Мустафа Сали Карадайъ
 
Девети изборен район – Кърджалийски
Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПС
Халил Реджепов
Летифов
 
Първи изборен район – Благоевградски
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
Мая Божидарова Манолова-Найденова
 
Първи изборен район – Благоевградски
Двадесет и трети изборен район – София
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
Николай Димитров Хаджигенов
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив
Двадесет и пети изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Андрей Иванов
Чорбанов
 
Четвърти изборен район – Великотърновски
Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Васил Йорданов Георгиев
 
Девети изборен район – Кърджалийски
Деветнадесети изборен район – Русенски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Виктория Димитрова Василева
 
Десети изборен район – Кюстендилски
Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Георги Станчев
Георгиев
 
Шести изборен район – Врачански
Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова
 
Втори изборен район – Бургаски
Тридесет и първи изборен район – Ямболски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Ива Митева Йорданова-Рупчева
 
Осемнадесети изборен район – Разградски Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Ивайло Ванев Вълчев
 
Втори изборен район – Бургаски
Двадесети изборен район – Силистренски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Ивайло Христов
Христов
 
Трети изборен район – Варненски
Осми изборен район – Добрички
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Иван Стойнов Кючуков
 
Двадесет и четвърти изборен район – София
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Любомир Антонов
Каримански
 
Единадесети изборен район – Ловешки Тринадесети изборен район – Пазарджишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Мика Михайлова Зайкова
 
Двадесет и втори изборен район – Смолянски
Двадесет и девети изборен район – Хасковски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Силви Кирилов Петров
 
Дванадесети изборен район – Монтана Двадесет и девети изборен район – Хасковски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Станислав Светозаров Балабанов
 
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
Четиринадесети изборен район – Пернишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Тошко Йорданов Хаджитодоров
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив
Седемнадесети изборен район – Пловдивски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
Филип Маринов Станев
 
Трети изборен район – Варненски
Двадесет и пети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Александър Димитров Симидчиев
 
Двадесет и пети изборен район – София Двадесет и шести изборен район – Софийски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Антоанета Димитрова Цонева
 
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
Двадесет и трети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Христо Любомиров Иванов
 
Шестнадесети изборен район – Пловдив Двадесет и пети изборен район – София

3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.
4. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.
5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.
Решението да се обнародва незабавно в „Държавен вестник“.
Председател: Камелия Нейкова
Секретар: Севинч Солакова
Зам.-председатели: Димитър Димитров
Емил Войнов
Цветозар Томов
Членове:
Георги Баханов                              Ерхан Чаушев
Йорданка Ганчева                       Красимир Ципов
Любомир Гаврилов                    Любомир Георгиев
Силвия Стойчева                 Цветанка Георгиева
4386