Министерски съвет
брой: 58, от дата 13.7.2018 г.   Официален раздел / МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТстр.25


Решение № 472 от 9 юли 2018 г. за приемане на Списък на иновативните училища в Република България

 

РЕШЕНИЕ № 472
ОТ 9 ЮЛИ 2018 Г.
за приемане на Списък на иновативните училища в Република България
На основание чл. 38, ал. 6 и чл. 39, ал. 5 от Закона за предучилищното и училищното образование
МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
РЕШИ:
Приема Списък на иновативните училища в Република България за учебната 2018/2019 година съгласно приложението.
Министър-председател: Бойко Борисов
Главен секретар на Министерския съвет: Веселин Даков
Приложение
Списък на иновативните училища в Република България за учебната 2018/2019 година

№ по ред
Област
Община
Населено
място
Училище
1.
Благоевград
Благоевград
Благоевград
Осмо средно училище „Арсени Костенцев“
2.
Благоевград
Гоце Делчев
Гоце Делчев
Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“
3.
Благоевград
Гоце Делчев
Гоце Делчев
Първо основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
4.
Благоевград
Гоце Делчев
Гоце Делчев
Трето основно училище „Братя Миладинови“
5.
Благоевград
Разлог
Разлог
Начално училище „Яне Сандански“
6.
Благоевград
Хаджидимово
Абланица
Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
7.
Бургас
Айтос
Тополица
Основно училище „Светлина“
8.
Бургас
Бургас
Бургас
Начално базово училище „Михаил Лъкатник“
9.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Александър Георгиев-Коджакафалията“
10.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Антон Страшимиров“
11.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Братя Миладинови“
12.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Васил Априлов“
13.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Елин Пелин“
14.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Свети Климент Охридски“
15.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Васил Левски“
16.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Любен Каравелов“
17.
Бургас
Бургас
Бургас
Основно училище „Петко Рачов Славейков“
18.
Бургас
Бургас
Бургас
Професионална гимназия по механоелектротехника и електроника
19.
Бургас
Бургас
Бургас
Професионална търговска гимназия
20.
Бургас
Бургас
Бургас
Профилирана гимназия за романски езици
„Г. С. Раковски“
21.
Бургас
Бургас
Бургас
Профилирана гимназия с преподаване на немски език „Гьоте“
22.
Бургас
Бургас
Бургас
Средно училище „Константин Петканов“
23.
Бургас
Бургас
Бургас
Средно училище „Епископ Константин Преславски“
24.
Бургас
Бургас
Бургас
Средно училище „Йордан Йовков“
25.
Бургас
Бургас
Бургас
Средно училище „Петко Росен“
26.
Бургас
Бургас
Бургас
Частно начално училище „Д-р Мария Монтесори“
27.
Бургас
Карнобат
Карнобат
Основно училище „Христо Смирненски“
28.
Бургас
Несебър
Свети Влас
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
29.
Бургас
Руен
Дъскотна
Основно училище „Климент Охридски“
30.
Бургас
Созопол
Росен
Основно училище „Христо Ботев“
31.
Бургас
Царево
Царево
Средно училище „Никола Йонков Вапцаров“
32.
Варна
Варна
Варна
IV Езикова гимназия „Фредерик Жолио-Кюри“
33.
Варна
Варна
Варна
Варненска търговска гимназия „Георги Стойков Раковски“
34.
Варна
Варна
Варна
Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“
35.
Варна
Варна
Варна
Национална гимназия за хуманитарни науки и изкуства
„Константин Преславски“
36.
Варна
Варна
Варна
Основно училище „Петко Рачов Славейков“
37.
Варна
Варна
Варна
Основно училище „Цар Симеон I“
38.
Варна
Варна
Варна
Първа езикова гимназия
39.
Варна
Варна
Варна
Седмо средно училище „Найден Геров“
40.
Варна
Варна
Варна
Средно училище „Гео Милев“
41.
Варна
Варна
Варна
Средно училище „Любен Каравелов“
42.
Варна
Варна
Варна
Частна профилирана гимназия „Антоан дьо Сент-Екзюпери“
43.
Варна
Варна
Варна
Частно основно училище „Малкият принц“
44.
Варна
Варна
Варна
Частно основно училище „Талант“
45.
Варна
Варна
Варна
Частно средно училище „Мечтатели“
46.
Варна
Дългопол
Дългопол
Начално училище „Иван Вазов“
47.
Варна
Провадия
Блъсково
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
48.
Варна
Провадия
Провадия
Средно училище „Димитър Благоев“
49.
Велико
Търново
Велико
Търново
Велико
Търново
Основно училище „Бачо Киро“
50.
Велико
Търново
Велико
Търново
Велико
Търново
Основно училище „Димитър Благоев“
51.
Велико
Търново
Велико
Търново
Велико
Търново
Природо-математическа гимназия „Васил Друмев“
52.
Велико
Търново
Велико
Търново
Велико
Търново
Средно училище „Вела Благоева“
53.
Велико
Търново
Велико
Търново
Велико
Търново
Средно училище „Владимир Комаров“
54.
Велико
Търново
Велико
Търново
Велико
Търново
Частна профилирана гимназия „АК – Аркус“
55.
Велико
Търново
Велико
Търново
Килифарево
Основно училище „Неофит Рилски“
56.
Велико
Търново
Велико
Търново
Русаля
Частно начално училище по изкуства „Димитър Екимов“
57.
Велико
Търново
Лясковец
Джулюница
Основно училище „Петко Рачов Славейков“
58.
Велико
Търново
Павликени
Павликени
Професионална гимназия по аграрни технологии „Цанко Церковски“
59.
Велико
Търново
Свищов
Свищов
Професионална държавна търговска гимназия
„Димитър Хадживасилев“
60.
Видин
Брегово
Брегово
Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
61.
Видин
Видин
Видин
Основно училище „Иван Вазов“
62.
Видин
Видин
Видин
Професионална гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“
63.
Видин
Видин
Видин
Средно училище „Петко Рачов Славейков“
64.
Видин
Видин
Видин
Средно училище „Цар Симеон Велики“
65.
Видин
Видин
Ново село
Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
66.
Видин
Видин
Видин
Профилирана природо-математическа гимназия „Екзарх Антим І“
67.
Враца
Враца
Враца
Основно училище „Васил Левски“
68.
Враца
Враца
Враца
Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство
69.
Враца
Враца
Враца
Средно училище „Козма Тричков“
70.
Враца
Оряхово
Селановци
Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
71.
Габрово
Габрово
Габрово
Начално училище „Васил Левски“
72.
Габрово
Габрово
Габрово
Основно училище „Христо Ботев“
73.
Габрово
Габрово
Габрово
Природо-математическа гимназия „Академик Иван Гюзелев“
74.
Габрово
Трявна
Трявна
Национална гимназия за приложни изкуства „Тревненска школа“
75.
Добрич
Генерал
Тошево
Генерал
Тошево
Професионална гимназия по земеделие „Тодор Рачински“
76.
Добрич
Добрич
Добрич
Частно средно училище с профилирана подготовка по чужди езици и математика „Леонардо да Винчи“
77.
Добрич
Добрич
Добрич
Средно училище „Димитър Талев“
78.
Добрич
Добрич
Добрич
Средно училище „Любен Каравелов“
79.
Добрич
Добрич
Добрич
Средно училище „Св. Климент Охридски“
80.
Добрич
Добрич
Добрич
Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев“
81.
Добрич
Каварна
Каварна
Средно училище „Стефан Караджа“
82.
Кърджали
Крумовград
Крумовград
Средно училище „Васил Левски“
83.
Кърджали
Кърджали
Кърджали
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
84.
Кърджали
Кърджали
Кърджали
Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици
„Христо Ботев“
85.
Кърджали
Кърджали
Кърджали
Средно училище „Йордан Йовков“
86.
Кърджали
Кърджали
Кърджали
Средно училище „Отец Паисий“ с природо-математическа насоченост
87.
Кърджали
Кърджали
Кърджали
Средно училище „Петко Рачов Славейков“
88.
Кюстендил
Дупница
Дупница
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
89.
Кюстендил
Кюстендил
Кюстендил
Основно училище „Даскал Димитри“
90.
Кюстендил
Кюстендил
Кюстендил
Пето основно училище „Христо Ботев“
91.
Кюстендил
Сапарева баня
Сапарева баня
Средно училище „Христо Ботев“
92.
Ловеч
Ловеч
Ловеч
Национална професионална гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Д. Димов“
93.
Ловеч
Ловеч
Ловеч
Основно училище „Васил Левски“
94.
Ловеч
Ловеч
Ловеч
Профилирана езикова гимназия „Екзарх Йосиф І“
95.
Ловеч
Ловеч
Ловеч
Профилирана природо-математическа гимназия
96.
Ловеч
Тетевен
Черни Вит
Основно училище „Георги Бенковски“
97.
Ловеч
Троян
Троян
Основно училище „Иван Хаджийски“
98.
Ловеч
Троян
Троян
Средно училище „Васил Левски“
99.
Монтана
Берковица
Берковица
Второ основно училище „Христо Смирненски“
100.
Монтана
Вършец
Вършец
Средно училище „Иван Вазов“
101.
Монтана
Монтана
Монтана
Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици
„Петър Богдан“
102.
Пазарджик
Велинград
Велинград
Средно училище „Васил Левски“
103.
Пазарджик
Велинград
Велинград
Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
104.
Пазарджик
Пазарджик
Пазарджик
Основно училище „Проф. Иван Батаклиев“
105.
Пазарджик
Пазарджик
Пазарджик
Основно училище „Христо Ботев“ – гр. Пазарджик
106.
Пазарджик
Пазарджик
Пазарджик
Професионална гимназия по икономика и мениджмънт
107.
Пазарджик
Пазарджик
Пазарджик
Професионална гимназия по механоелектротехника
108.
Пазарджик
Пазарджик
Пазарджик
Професионална гимназия по химични и хранителни технологии
109.
Пазарджик
Панагюрище
Панагюрище
Основно училище „Проф. Марин Дринов“
110.
Пазарджик
Панагюрище
Панагюрище
Средно училище „Нешо Бончев“
111.
Перник
Перник
Перник
Гимназия с преподаване на чужди езици „Симеон Радев“
112.
Перник
Перник
Перник
Основно училище „Св. Иван Рилски“
113.
Перник
Перник
Перник
Природо-математическа гимназия „Христо Смирненски“
114.
Перник
Перник
Перник
Професионална гимназия по икономика
115.
Перник
Радомир
Радомир
Техническа професионална гимназия „Никола Йонков Вапцаров“
116.
Плевен
Белене
Белене
Основно училище „Васил Левски“
117.
Плевен
Долни Дъбник
Долни Дъбник
Начално училище „Св. св. Кирил и Методий“
118.
Плевен
Кнежа
Кнежа
Основно училище „Васил Левски“
119.
Плевен
Плевен
Бохот
Основно училище „Антон Страшимиров“
120.
Плевен
Плевен
Плевен
Държавна финансово-стопанска гимназия „Интелект“
121.
Плевен
Плевен
Плевен
Математическа гимназия „Гео Милев“
122.
Плевен
Плевен
Плевен
Средно училище „Иван Вазов“
123.
Пловдив
Асеновград
Асеновград
Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
124.
Пловдив
Карлово
Карлово
Средно училище „Васил Левски“
125.
Пловдив
Карлово
Карлово
Средно училище „Христо Проданов“
126.
Пловдив
„Марица“
Строево
Основно училище „Христо Смирненски“
127.
Пловдив
„Марица“
Труд
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
128.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“
129.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Васил Петлешков“
130.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Димитър Талев“
131.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Алеко Константинов“
132.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Гео Милев“
133.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Елин Пелин“
134.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Пенчо Славейков“
135.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Райна Княгиня“
136.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Тодор Каблешков“
137.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Основно училище „Яне Сандански“
138.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Професионална гимназия по електротехника и електроника
139.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Средно училище „Димитър Матевски“
140.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Средно училище „Константин Величков“
141.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Средно училище „Пейо Яворов“
142.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Средно училище „Св. Софроний Врачански“
143.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“
144.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Средно училище „Св. Патриарх Евтимий“
145.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Частна езикова гимназия „Стоян Сариев“
146.
Пловдив
Пловдив
Пловдив
Частно средно училище „Дружба“
147.
Пловдив
Първомай
Първомай
Средно училище „Проф. д-р Асен Златаров“
148.
Пловдив
Раковски
Раковски
Основно училище „Христо Ботев“
149.
Пловдив
Раковски
Раковски
Основно училище „Христо Смирненски“
150.
Пловдив
„Родопи“
Брестовица
Основно училище „Христо Ботев“
151.
Пловдив
Сопот
Сопот
Професионална гимназия „Ген. Владимир Заимов“
152.
Пловдив
Стамболийски
Ново село
Основно училище „Христо Смирненски“
153.
Пловдив
Стамболийски
Стамболийски
Основно училище „Христо Ботев“
154.
Пловдив
Стамболийски
Стамболийски
Средно училище „Отец Паисий“
155.
Пловдив
Хисаря
Хисаря
Средно училище „Христо Смирненски“
156.
Разград
Лозница
Лозница
Средно училище „Христо Ботев“
157.
Разград
Лозница
Сейдол
Основно училище „Виделина“
158.
Разград
Разград
Разград
Основно училище „Васил Левски“
159.
Разград
Разград
Разград
Основно училище „Иван Сергеевич Тургенев“
160.
Разград
Разград
Разград
Професионална гимназия по химични технологии и биотехнологии „Мария Кюри“
161.
Разград
Разград
Разград
Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици
„Екзарх Йосиф“
162.
Разград
Разград
Разград
Средно училище „Христо Ботев“
163.
Русе
Русе
Русе
Основно училище „Иван Вазов“
164.
Русе
Русе
Русе
Основно училище „Любен Каравелов“
165.
Русе
Русе
Русе
Профилирана английска гимназия „Гео Милев“
166.
Русе
Русе
Русе
Средно училище с преподаване на немски език „Фридрих Шилер“
167.
Силистра
Силистра
Силистра
Езикова гимназия „Пейо Яворов“
168.
Силистра
Силистра
Силистра
Природо-математическа гимназия „Св. Климент Охридски“
169.
Сливен
Нова Загора
Нова Загора
Средно училище „Иван Вазов“
170.
Сливен
Сливен
Желю войвода
Основно училище „Д-р Петър Берон“
171.
Сливен
Сливен
Селиминово
Основно училище „Хаджи Димитър“
172.
Сливен
Сливен
Сливен
Национална художествена гимназия „Димитър Добрович“
173.
Сливен
Сливен
Сливен
Основно училище „Панайот Хитов“
174.
Сливен
Сливен
Сливен
Основно училище „Димитър Петров“
175.
Сливен
Сливен
Сливен
Професионална гимназия по икономика „Проф. д-р Димитър Табаков“
176.
Сливен
Сливен
Сливен
Профилирана гимназия с преподаване на западни езици
„Захарий Стоянов“
177.
Сливен
Сливен
Сливен
Профилирана природо-математическа гимназия „Добри Чинтулов“
178.
Сливен
Сливен
Сливен
Профилирана хуманитарна гимназия „Дамян Дамянов“
179.
Сливен
Сливен
Сливен
Средно училище „Йордан Йовков“
180.
Сливен
Сливен
Сливен
Средно училище „Константин Константинов“
181.
Смолян
Смолян
Смолян
Основно училище „Иван Вазов“
182.
Смолян
Смолян
Смолян
Основно училище „Юрий Гагарин“
183.
Софийска
област
Ботевград
Ботевград
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
184.
Софийска
област
Ботевград
Ботевград
Професионална гимназия по техника и мениджмънт „Христо Ботев“
185.
Софийска
област
Ботевград
Ботевград
Профилирана природо-математическа гимназия
„Акад. проф. д-р Асен Златаров“
186.
Софийска
област
Ботевград
Скравена
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
187.
Софийска
област
Горна Малина
Априлово
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
188.
Софийска
област
Етрополе
Етрополе
Средно училище „Христо Ясенов“
189.
Софийска
област
Златица
Златица
Аграрно-техническа професионална гимназия
190.
Софийска
област
Златица
Златица
Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
191.
Софийска
област
Ихтиман
Вакарел
Основно училище „Христо Смирненски“
192.
Софийска
област
Копривщица
Копривщица
Средно училище „Любен Каравелов“
193.
Софийска
област
Мирково
Мирковo
Основно училище „Георги Бенковски“
194.
Софийска
област
Пирдоп
Пирдоп
Професионална гимназия по механоелектротехника
195.
Софийска
област
Правец
Правец
Основно училище „Васил Левски“
196.
Софийска
област
Правец
Правец
Гимназия с преподаване на чужди езици „Алеко Константинов“
197.
Софийска
област
Самоков
Самоков
Основно училище „Митрополит Авксентий Велешки“
198.
Софийска
област
Своге
Своге
Професионална гимназия „Велизар Пеев“
199.
Софийска
област
Челопеч
Челопеч
Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“
200.
София-град
Столична
Нови Искър
170. Средно училище „Васил Левски“
201.
София-град
Столична
София
104. Основно училище „Захари Стоянов“
202.
София-град
Столична
София
105. Средно училище „Атанас Далчев“
203.
София-град
Столична
София
108. Средно училище „Никола Беловеждов“
204.
София-град
Столична
София
11. Основно училище „Св. Пимен Зографски“
205.
София-град
Столична
София
120. Основно училище „Георги Сава Раковски“
206.
София-град
Столична
София
125. Средно училище „Боян Пенев“ с изучаване на чужди езици
207.
София-град
Столична
София
134. Средно училище „Димчо Дебелянов“
208.
София-град
Столична
София
136. Основно училище „Любен Каравелов“
209.
София-град
Столична
София
137. Средно училище „Ангел Кънчев“
210.
София-град
Столична
София
149. Средно училище „Иван Хаджийски“
211.
София-град
Столична
София
15. Средно училище „Адам Мицкевич“
212.
София-град
Столична
София
17. Средно училище „Дамян Груев“
213.
София-град
Столична
София
18. Средно училище „Уилям Гладстон“
214.
София-град
Столична
София
19. Средно училище „Елин Пелин“
215.
София-град
Столична
София
191. Основно училище „Отец Паисий“
216.
София-град
Столична
София
2. Средно училище „Акад. Емилиян Станев“
217.
София-град
Столична
София
20. Основно училище „Тодор Минков“
218.
София-град
Столична
София
202. Основно училище „Христо Ботев“
219.
София-град
Столична
София
32. Средно училище с изучаване на чужди езици
„Свети Климент Охридски“
220.
София-град
Столична
София
36. Средно училище „Максим Горки“
221.
София-град
Столична
София
38. Основно училище „Васил Априлов“
222.
София-град
Столична
София
40. Средно училище „Луи Пастьор“
223.
София-град
Столична
София
56. Средно училище „Проф. Константин Иречек“
224.
София-град
Столична
София
7. Средно училище „Св. Седмочисленици“
225.
София-град
Столична
София
78. Средно училище „Христо Смирненски“
226.
София-град
Столична
София
79. Средно училище „Индира Ганди“
227.
София-град
Столична
София
86. Основно училище „Св. Климент Охридски“
228.
София-град
Столична
София
90. Средно училище „Ген. Хосе де Сан Мартин“
229.
София-град
Столична
София
96. Средно училище „Лев Николаевич Толстой“
230.
София-град
Столична
София
97. Средно училище „Братя Миладинови“
231.
София-град
Столична
София
98. Начално училище „Св. св. Кирил и Методий“
232.
София-град
Столична
София
Американски колеж в София
233.
София-град
Столична
София
Втора английска езикова гимназия „Томас Джеферсън“
234.
София-град
Столична
София
Национална професионална гимназия по прецизна техника и оптика „М. В. Ломоносов“
235.
София-град
Столична
София
Национална финансово-стопанска гимназия
236.
София-град
Столична
София
Национално средно училище „София“
237.
София-град
Столична
София
Професионална гимназия по електротехника и автоматика
238.
София-град
Столична
София
Профилирана гимназия за изобразителни изкуства
„Проф. Николай Райнов“
239.
София-град
Столична
София
Първа частна английска гимназия „Уилям Шекспир“
240.
София-град
Столична
София
Първа частна математическа гимназия с профил
„Природо-математически“
241.
София-град
Столична
София
Частна езикова гимназия „Проф. Иван Апостолов“
242.
София-град
Столична
София
Частна немска гимназия „Ерих Кестнер“
243.
София-град
Столична
София
Частна професионална гимназия „Банкер“
244.
София-град
Столична
София
Частна професионална гимназия по икономика, туризъм и информатика „Булпрогрес“
245.
София-град
Столична
София
Частна профилирана гимназия „Образователни технологии“
246.
София-град
Столична
София
Частно начално училище „Питагор“
247.
София-град
Столична
София
Частно начално училище „Прогресивно образование“
248.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Азбуки“
249.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Джани Родари“
250.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Изгрев“
251.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Куест“
252.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Образователни технологии“
253.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Откривател“
254.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Петър Берон“
255.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Проф. Николай Райнов“
256.
София-град
Столична
София
Частно основно училище „Светлина“
257.
София-град
Столична
София
Частно основно училище с изучаване на немски език „Веда“
258.
София-град
Столична
София
Частно средно езиково училище „Дрита“
259.
София-град
Столична
София
Частно средно училище „Увекинд“
260.
София-град
Столична
София
Частно средно училище „Евростар“
261.
София-град
Столична
София
Частно средно училище „Рьорих“
262.
София-град
Столична
София
Частно средно училище „Цар Симеон Велики“
263.
София-град
Столична
София
Частно средно училище по изкуства и чужди езици „Артис“
264.
София-град
Столична
София
Частно средно училище с ранно чуждоезиково обучение „ЕСПА“
265.
София-град
Столична
София
140. Средно училище „Иван Богоров“
266.
Стара Загора
Гълъбово
Гълъбово
Средно училище „Васил Левски“
267.
Стара Загора
Стара Загора
Стара Загора
Второ основно училище „Петко Рачов Славейков“
268.
Стара Загора
Стара Загора
Стара Загора
Начално училище „Димитър Благоев“
269.
Стара Загора
Стара Загора
Стара Загора
Основно училище „Кирил Христов“
270.
Стара Загора
Стара Загора
Стара Загора
Пето основно училище „Митьо Станев“
271.
Стара Загора
Стара Загора
Стара Загора
Частно основно училище „Елин Пелин“
272.
Търговище
Попово
Попово
Основно училище „Любен Каравелов“
273.
Търговище
Попово
Попово
Основно училище „Свети Климент Охридски“
274.
Търговище
Търговище
Търговище
Първо средно училище „Св. Седмочисленици“
275.
Хасково
Димитровград
Димитровград
Основно училище „Пенчо Славейков“
276.
Хасково
Харманли
Харманли
Средно училище „Неофит Рилски“
277.
Хасково
Хасково
Хасково
Езикова гимназия „Професор доктор Асен Златаров“
278.
Хасково
Хасково
Хасково
Основно училище „Св. Климент Охридски“
279.
Хасково
Хасково
Хасково
Професионална гимназия по дървообработване и строителство „Цар Иван Асен II“
280.
Хасково
Хасково
Хасково
Професионална гимназия по туризъм „Александър Паскалев“
281.
Шумен
Върбица
Върбица
Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“
282.
Шумен
Каспичан
Каспичан
Основно училище „Христо Ботев“
283.
Шумен
Никола
Козлево
Никола
Козлево
Средно училище „Цанко Б. Церковски“
284.
Шумен
Нови пазар
Нови пазар
Професионална гимназия по химични технологии и дизайн „Проф. д-р Асен Златаров“
285.
Шумен
Нови пазар
Нови пазар
Средно училище „Хан Исперих“
286.
Шумен
Шумен
Шумен
Средно училище „Панайот Волов“
287.
Шумен
Шумен
Шумен
Средно училище „Йоан Екзарх Български“
288.
Шумен
Шумен
Шумен
Трето основно училище „Димитър Благоев“
289.
Ямбол
Ямбол
Ямбол
Начално училище „Св. св. Кирил и Методий“
290.
Ямбол
Ямбол
Ямбол
Профилирана гимназия „Васил Левски“

6841